Agregaty Turbocor

W naszej ofercie posiadamy agregaty wody lodowej chłodzone wodą oraz chłodzone powietrzem wyposażone w najnowsze osiągnięcie technologiczne jakim są sprężarki TURBOCOR.

Dzięki tym sprężarkom, wydajność urządzeń dostosowuje się do zapotrzebowania na chłód poprzez płynną regulację wydajności w zakresie od kilku do 100%. Takie rozwiązanie umożliwia niezwykle efektywną pracę sprężarki, w każdym zakresie wydajności chłodniczej urządzenia. Niewielka masa pozwala znacznie obniżyć masę agregatów chłodniczych.

Zastosowanie łożysk z poduszką magnetyczną sprawia, że urządzenie:

  • nie pobiera mocy na pokonywanie tarcia,
  • pracuje praktycznie bez wibracji,
  • brak oleju w obiegu chłodniczym ma bardzo korzystny wpływ na parametry wymiany ciepła w takich elementach jak skraplacz i parownik,
  • współpraca beztarciowa elementów składowych sprężarki powoduje, że współczynnik efektywności energetycznej obiegu chłodniczego jest stały w czasie i nie zmienia się.

AGREGATY WODY LODOWEJ ZE SPRĘŻARKAMI MAGNETYCZNYMI TURBOCOR

TMA - Tylko chłodzenie, skraplacz powietrzny z przepływem równoległym
TMH - Chłodzenie i grzanie, skraplacz płaszczowo - rurowy
TSE - Tylko chłodzenie, urządzenie bezskraplaczowe

260kW - 2400kW

BUDOWA AGREGATU

Wytwornice wody lodowej TURBOCOR są dostępne w wielu modelach wyposażonych w jedną lub więcej magnetycznych sprężarek odśrodkowych przystosowanych do pracy z czynnikiem chłodniczym R134a. Urządzenia są montowane na mocnej, samonośnej ramie skręcanej i spawanej, malowanej proszkowo farba epoksydową, z powłoką antykorozyjną do zastosowań na zewnątrz. Wszystkie urządzenia są dostarczane w pełni okablowane i gotowe do podłączenia do instalacji użytkownika.
Przed dostawą urządzenia są poddawane testom, podczas których sprawdzana jest praca urządzenia oraz wszystkie zainstalowane systemy oraz elementy zabezpieczające. Każde urządzenie może być wykonane z powiększonymi wentylatorami o niższej prędkości obrotowej oraz izolacją wyciszającą sprężarek (wersja Low Noise LN lub wersja Super Low Noise LLN) do zastosowania w miejscach, gdzie dopuszczalny poziom hałasu jest bardzo niski.

 

SPRĘŻARKA TURBOCOR

Rodzina TURBOCOR, to pierwsze na świecie sprężarki całkowicie pozbawione oleju, zaprojektowane specjalnie do zastosowania w klimatyzacji i chłodnictwie. Przy budowie sprężarek wykorzystano najnowocześniejsze technologie, w tym:

  • elektromagnetyczny system łożysk, umożliwiający lewitację wału wraz z odśrodkowymi wirnikami - eliminuje to pobór mocy związany z pokonywaniem siły tarcia oraz konieczności stosowania oleju, dodatkowo urządzenie pracuje wyjątkowo cicho i nie generuje wibracji
  • wbudowany inwerterowy system zasilania silnika elektrycznego z magnesem trwałym - daje to możliwość płynnej regulacji prędkości obrotowej w granicach od 18 000 do 48 000 obr/min. Prąd rozruchowy wynosi zaledwie 2A, a zwarta konstrukcja obniża ciężar sprężarki pięciokrotnie w porównaniu ze sprężarką śrubową
  • mikroprocesorowe aktywne zarządzanie pracą sprężarki

 

SKRAPLACZ

Wytwornice wody lodowej TURBOCOR są produkowane z dwoma rodzajami skraplaczy:

  • skraplacze powietrzne z baterią typu microchannel o równoległym przepływie, wykonane w całości z aluminium - charakteryzują się znikomą podatnością na wycieki czynnika chłodniczego, wysoką antykorozyjnością, niskimi oporami przepływu powietrza oraz niskim ciężarem w porównaniu z tradycyjnymi skraplaczami Cu/Al (przy tym samym rozmiarze wymiennika ciężar 40% niższy od baterii Cu/Al, a jednocześnie osiągi wyższe o 40%). Specjalnie zaprojektowany obieg zmniejsza wewnętrzne opory o ponad 65%, co przekłada się na znaczące oszczędności w poborze mocy elektrycznej, obniżając jednocześnie poziom hałasu. Zredukowane wymiary skraplacza umożliwiają również zmniejszenie ilości czynnika chłodniczego w całym systemie o 30% przy jednoczesnym wzroście osiągów
  • skraplacze wodne płaszczowo - rurowe z zaworami odcinającymi, umożliwiającymi odcięcie skraplacza na czas serwisu
  • agregaty są również produkowane w wersji bezskraplaczowej

 

PAROWNIK

Wytwornice wody lodowej TURBOCOR są wyposażone w płaszczowo-rurowe parowniki "zalane" zoptymalizowane do pracy z czynnikiem chłodniczym R134a. Parowniki zalane są chronionymi patentem, zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, które umożliwiają wymianę ciepła pomiędzy sprężonym gazem po stronie ssania i schładzając po stronie skraplania (adiabatyczna oraz izoentropowa wymiana ciepła).

 

SYSTEM STEROWANIA

Zastosowany system sterowania pozwala uzyskać najwyższy współczynnik efektywności energetycznej przy zróżnicowanym obciążeniu chłodniczym układu. Wszystkie modele wyposażone są w sterownik z mikroprocesorem MicroSmart, który umożliwia adaptacyjną modulację prędkości obrotowej sprężarki.
Sterownik zapewnia równomierne obciążenie wszystkich zainstalowanych sprężarek. Praca układu chłodniczego oraz wartości parametrów są nadzorowane na bieżąco za pomocą GSM lub poprzez internet.

 

TABLICA ELEKTRYCZNA

Tablica elektryczna umieszczona jest w wodoszczelnej szafie klasy IP54. Wyposażenie szafy obejmuje bezpieczniki, licznik oraz przekaźnik termiczny do każdej sprężarki. Każda tablica wyposażona jest w osprzęt zabezpieczający oraz w gniazdo komputerowe do przeprowadzenia serwisu. W przypadku urządzeń wielosprężarkowych szafa elektryczna wyposażona jest dodatkowo w system chłodzenia oraz ogrzewania.